Лацио и Байерн Мюнхен играят при 1:0 в първи осминафинален сблъсък

...

НА ЖИВО: Лацио - Байерн 1:0, баварците са с човек по-малко

Лацио и Байерн Мюнхен играят при 1:0 в първи осминафинален конфликт от Шампионска лига. В Gong.bg ще проследим онлайн всичко най-интересно от нея. В 69-ата минута Чиро Имобиле вкара от дузпа.

Първата добра опция в мача се откри пред Байерн. Във 2-ата минута Лирой Сане навлезе в наказателното поле отдясно и подаде към Йозуа Кимих. Халфът насочи мощен удар, който мина рисково около вратата. Малко по-късно Томас Мюлер смъкна центриране на Рафаел Герейро към точката на дузпата, а Хари Кейн насочи удар от сложна позиция, който не откри очертанията на вратата.

В 10-ата минута Джамал Мусиала проби отляво и нанесе удар, който след рикошет излезе в корнер. След неговото осъществяване Нусаир Мазрауи стреля неопределено от границата на наказателното поле. В 22-ата минута удар от далечна отдалеченост на Луис Алберто мина рисково над врата на Мануел Нойер.

В 29-ата минута Дайо Упамекано опита да изненада Иван Проведел от към 25 метра, само че прати топката надалеч от задачата. Три минути по-късно баварците получиха право да изпълнят фал на границата на наказателното поле. Томас Мюлер насочи удар, който профуча рисково около дясната греда.

В 40-ата минута Байерн пропусна най-хубавия си късмет за гол досега в мача. Леон Горетцка проби през центъра в наказателното поле и пусна към Мусиала. Младокът от десетина метра насочи мощен удар, който мина над вратата.

Три минути след почивката Густав Исаксен се озова самичък против Мануел Нойер. Вратаря съкрати дистанцията с датчанина и съумя да парира удара му. В 58-ата минута Кейн засече с глава центриране на Мюлер отдясно, само че прати топката високо над вратата.

В 66-ата минута Фелипе Андерсон лиши топката от Кимих в центъра на терена и подхвана офанзива за домакините. Бразилецът подаде към Чиро Имобиле, който напредна, преодоля двама бранители и подаде към Густав Исаксен в наказателното поле. Фланговият нападател опита удар, а Упамекано стъпи жестоко на глезена му. Главният рефер Франсоа Летелие уточни бялата точки и изгони френския бранител с пряк червен картон. Имобиле застана зад топката и не сбърка - 1:0.

В 73-ата минута Ким засече центриране от корнер на Кимих, само че топката мина около вратата.

Лацио - Байерн 1:0

1:0 Чиро Имобиле (69-дузпа)

Ч.к. Дайо Упамекано (66)

Лацио: Иван Проведел, Адам Марушич, Марио Хила, Алесио Романьоли, Елсейд Хисай, Матео Гендузи, Данило Каталди, Луис Алберто, Густав Исаксен, Фелипе Андерсон, Чиро Имобиле

Треньор: Маурицио Сари

Байерн: Мануел Нойер, Нусаир Мазрауи, Дайо Упамекано, Ким Мин-Джае, Рафаел Герейро, Йозуа Кимих, Леон Горетцка, Лирой Сане, Джамал Мусиала, Томас Мюлер, Хари Кейн

Треньор: Томас Тухел